Prezenty od znajomych

Posted by & filed under .

Każdy, kto ma dzieciątko kilkuletnie – spotkał się z sytuacją, kiedy wpada do domu ktoś bardziej lub mniej znajomy, często – choć nie zawsze z rodziny – i przynosi prezent. Prezent – który nam jako rodzicom w ogóle nie odpowiada.
Czy to chodzi o słodycze – czy o stricte zabawki – generalnie masz ochotę wyrzucić to od razu do śmieci – ale przecież po 1 – nie wypada, a po 2 – nie wyrwiesz dziecku prezentu z rąk…

Ja np ostatnio musiałam na chwile wyjść z domu. Byłam w takiej profesjonalnej firmie sprzedającej akcesoria do dachów bo trzeba byłosłodycze dokupić kilka rzeczy dla majstra, który łata nam dach – http://dwdbautech.pl/ – gdyby ktoś potrzebował to polecam. W tym czasie – odwiedziła moje dzieciaki babcia, która przyniosła worek słodyczy – i co gorsze –  pozwoliła je maluchom otworzyć. Kiedy wróciłam do domu, połowa była zjedzona. Oczywiście – nikt już obiadu nie jadł – bo brzuchy były pełne. Nie wytrzymałam i powiedziałam teściowej co sądzę o czymś takim. Pojechałam trochę po ambicji – odwołując się do zdrowia jej wnuków. I mam nadzieję – że ten argument podziała….